Wyższy poziom produkcji etykiet
24 maj 2022 09:09

Drukarnia etykiet i opakowań Aniflex opiera swoją strategię rozwoju na konsekwentnym inwestowaniu w nowoczesne technologie drukowania, pozwalające na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i zróżnicowanie oferty. Osiągnięcie tych celów było decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej, cyfrowej maszyny inkjetowej Xeikon Panther PX3300, która znacznie zwiększyła możliwości technologiczne zakładu, skróciła czas realizacji i pozwoliła wykorzystać potencjał sprzedażowy dla nisko- i średnionakładowych zleceń.

 Drukarnia etykiet samoprzylepnych i opakowań Aniflex Głowacka Wojtaszek Sp. J. z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim jest jedną z najszybciej rozwijających się polskich firm w tym sektorze. Jej strategia rozwoju opiera się na konsekwentnym inwestowaniu w nowoczesne technologie drukowania, pozwalające na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i zróżnicowanie oferty. Osiągnięcie tych celów było decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej, cyfrowej maszyny inkjetowej Xeikon Panther PX3300. 

Inwestycja w nową maszynę Xeikon znacznie zwiększyła możliwości technologiczne naszego zakładu i pozwoliła nam wykorzystać potencjał sprzedażowy dla nisko- i średnionakładowych zleceń, a także pomogła skrócić czas realizacji i tym samym zachować konkurencyjność – mówi Maciej Wojtaszek, współwłaściciel drukarni Aniflex.

Utrzymać pozycję lidera

Założona w 2003 r. firma na przestrzeni lat sukcesywnie inwestowała w rozwój organizacyjny, produkcyjny i technologiczny. Obecnie oprócz etykiet samoprzylepnych oferuje również etykiety termokurczliwe oraz opakowania giętkie. Właściciele, dążąc do utrzymania pozycji lidera, kładą duży nacisk na poszerzanie oferty produktowej o innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku. Należą do nich m.in. etykiety samoprzylepne drukowane na podłożach ekologicznych oraz opakowania wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. 

System drukujący Panther PX3300 firmy Xeikon zastąpił starszą maszynę inkjetową, która była używana w tomaszowskim zakładzie od wielu lat. Aniflex był bowiem jedną z pierwszych firm w branży, która drukowała etykiety w technologii inkjet UV. Właściciele zdecydowali się na maszynę Xeikon, aby unowocześnić produkcję i umożliwić podniesienie jakości druku, a także uzyskać szereg innych korzyści. 

Jakość, powtarzalność, wszechstronność

Maciej Wojtaszek podkreśla, że przy wyborze nowej maszyny niezwykle ważna była gwarancja, aby wysoka jakość druku była powtarzalna, bez konieczności każdorazowego wprowadzania parametrów projektu oraz aby istniała możliwość szybkiej produkcji wielu wzorów czy wersji etykiet. Xei-kon PX3300 spełnia oba te wymagania, a nawet więcej. Ta pięciokolorowa (CMYK + biały) maszyna drukuje na podłożach o szerokości do 350 mm z maksymalną prędkością 50 m/min (ok. 990 m2/h). Atramenty PantherCure pozwalają drukarni Aniflex dostarczać trwałe i odporne na ścieranie etykiety o wysokim połysku, a dzięki możliwości nakładania dwóch warstw białego atra- mentu – uzyskiwać atrakcyjne efekty dotykowe i haptyczne w trybie inline. 

Maszyna PX3300 firmy Xeikon obsługuje szeroką gamę podłoży takich jak PP, PE, PET, papier samoprzylepny, winyl, materiały metalizowane oraz przezroczyste typu clear-on-clear i jest niezwykle przydatna w produkcji etykiet do zastosowań przemysłowych, chemicznych i gospodarstwa domowego, a także w sektorze kosmetyków oraz ochrony zdrowia, jak również etykiet na alkohol, piwo i inne napoje – mówi Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży maszyn do produkcji etykiet i opakowań w firmie Xeikon, odpowiedzialny za polski rynek. – W przypadku druku cyfrowego nie ma potrzeby naświetlania form drukowych, co obniża koszty narzędzi i skraca czas realizacji. Dzięki zastosowaniu sensora PPS maszyny cyfrowe Xeikon umożliwiają drukowanie dodatkowych elementów (np. personalizacji lub znaczników) w określonym miejscu, także na wcześniej zadrukowanych podłożach np. w technologii flekso czy offsetowej. Dzięki zastosowaniu oprogramowania Xeikon X-800 użytkownik może zwiększyć automatyzację procesu produkcji etykiet i kontrolę poszczególnych etapów produkcji, a także tworzyć zabezpieczenia chroniące użytkownika końcowego takie jak kody kreskowe EAN, kody QR, DataMatrix lub inne rozwiązania typu track & trace.

Zaawansowanie technologiczne maszyny Xeikon PX3300 w połączeniu z doświadczeniem zespołu Aniflex w druku atramentowym pozwoliło tomaszowskiej drukarni osiągnąć kolejny poziom jakości produkcji. Również jej klienci bardzo entuzjastycznie przyjęli nowe możliwości, jakie przyniesie ta inwestycja. 

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać tak nowoczesną firmę jak Aniflex – podsumowuje Michał Kuczkowski. – Jak na lidera rynku przystało, rozwija się ona bardzo dynamicznie, czego potwierdzeniem jest 13-krotne zdobycie tytułu Gazeli Biznesu przyznawanego przez Grupę Coface. Drukarnia angażuje się również w wiele dodatkowych projektów i dzieli się ciekawymi pomysłami poprzez np. webinaria i konferencje na temat produkcji etykiet oraz opakowań. Edukuje ona swoich klientów, pokazując nieszablonowe projekty, nowe podłoża, innowacyjne uszlachetnienia i rozwiązania przyjazne środowisku. Jest to bardzo doświadczony i wymagający zespół, który ustanawia wysokie standardy swoim dostawcom, także nam!  AN

Kontakt: Michał Kuczkowski
tel. kom.: +48 665 107 610 / email: michal.kuczkowski@flintgrp.com