Yetiq wkracza w cyfrowy druk etykiet z Domino N610i
22 mar 2019 13:29

Aplikacja web-to-print jest obecna od jakiegoś czasu na rynku usług poligraficznych. Służy głównie do druku ulotek promocyjnych, wizytówek i banerów reklamowych.

Za pomocą strony internetowej klient przesyła standardowy plik i zamawia usługę druku u swojego dostawcy, następnie otrzymuje gotowy produkt, z drukiem na wybranym przez siebie materiale (papier, tworzywo sztuczne, karton, tektura). W przypadku druku etykiet samoprzylepnych web-to-print staje się poważnym wyzwaniem ze względu na złożoność i ilość formatów, zakres stosowanych materiałów, layoutu oraz coraz większe użycie personalizacji.

Potrzeba usprawnienia wewnętrznych procesów produkcyjnych sprawiła, że firma skoncentrowała się na handlu elektronicznym. 

Firma 5 Sept Etiquette, z siedzibą w Courthézon we francuskim regionie Vaucluse, znana jest z wiedzy i doświadczenia w drukowaniu etykiet samoprzylepnych na roli. W pełni świadoma wyzwań, jakie się z tym wiążą, zrewolucjonizowała cały proces i wprowadziła nową usługę web-to-print dla swoich klientów. Dziś, wykorzystując web-to-print do tworzenia etykiet, jedynym ograniczeniem kreatywności klienta jest jego wyobraźnia!

W rezultacie pozwoliło to działom sprzedaży i marketingu poświęcić więcej czasu na promocje rozwiązań w zakresie druku o wysokiej wartości dodanej oraz obsłudze klienta.

W marcu 2017 roku firma stworzyła stronę internetową 5 SEPT DIRECT.com, aby jej klienci z branż rolno-spożywczej, kosmetycznej i winiarskiej mogli zacząć zamawiać swoje etykiety online. Ta łatwa w obsłudze, responsywna i otwarta przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu strona internetowa daje klientom większą autonomię i wygodę. Umożliwia zautomatyzowane zarządzanie zamówieniami i ich realizację, pozwalając klientom na zarządzanie własnymi zamówieniami i korzystanie z szybszych dostaw przy jednoczesnej oszczędności do 40 proc. na kosztach etykiet. Cały proces został uproszczony dzięki temu, że wszystko jest wykonywane online, począwszy od wyceny, poprzez proofing, aż po dostawę. 

W lutym 2018 roku firma uruchomiła nową stronę internetową YETIQ.PRO, na której można zamawiać etykiety samoprzylepne.

Yetiq.pro jest unikalnym, internetowym rozwiązaniem skierowanym do klientów komercyjnych takich jak agencje PR, dystrybutorzy, sprzedawcy detaliczni oraz inne drukarnie kreatywne i graficzne. Pliki mogą być przetwarzane i drukowane na standardowych podłożach z wykończeniem błyszczącym i/lub matowym.

Yetiq.Pro kontynuuje pracę rozpoczętą przez 5 Sept Etiquette i doskonale spełnia potrzeby klientów, szczególnie w zakresie poufności i cen. Te dwie strony internetowe e-commerce są niezwykle łatwe w użyciu i oferują szybką obsługę dzięki wydajnemu procesowi, dużemu spektrum sprzętu drukarskiego i zorganizowanemu zarządzaniu przepływem danych.

System Domino N610i podłączony do CRM pomaga stworzyć nowe, skuteczne rozwiązanie e-commerce.

Sercem procesu firmy jest system ERP. Całość procesów drukowania wykorzystywanych przez 5 Sept jest z nim zintegrowana – mówi Cédric Caboche, szef działu integracji systemów Yetiq. – Wszystkie urządzenia, w które zainwestowali w ostatnich latach, zapewniają tę integrację, a system Domino N610i do druku etykiet nie jest tu wyjątkiem. 

Urządzenie Domino jest niezwykle niezawodne. Charakteryzuje się wysoką jakością druku, niezmiennymi i powtarzalnymi kolorami oraz bardzo szybkim czasem przygotowania do druku. Dzięki niskiemu kosztowi eksploatacji i krótkiemu czasowi przygotowania przyczynia się ono w znacznym stopniu do sukcesu rozwiązań firmy w zakresie e-commerce. Możliwość drukowania ponad 90 proc. kolorów z gamy Pantone wyzwala kreatywność, nie ma konieczności stosowania klisz lub złożonych kombinacji kolorów spotowych. System oferuje również najlepiej kryjącą biel dostępną na rynku, oferując ekonomiczną alternatywę dla sitodruku.

Dzielimy się naszą wizją z dostawcami. Kiedy zobowiązujemy się do realizacji dostaw w ciągu 3-4 dni, nasi partnerzy również zobowiązują się do tego i zapewniają, że wszelkie wymagane czynności konserwacyjne nie zakłócą naszych harmonogramów produkcji – zapewnia Agathe Vincent, dyrektor ds. mediów cyfrowych, 5 Sept.

Głównym wyzwaniem stojącym obecnie przed Yetiq jest rozwój wystarczający do osiągnięcia postępu w kierunku Przemysłu 4.0 i sprzedaży internetowej. Yetiq wkrótce stanie się pełnoprawną, samodzielną firmą start-upową, z własnym wyznaczonym miejscem produkcji, realizującą własną wizję.

Przemysł 4.0 to wyjątkowa szansa nie tylko na utrzymanie pozycji przedsiębiorstwa jako lidera na rynku, ale również na jego dynamiczny rozwój. Jest to część nowej rewolucji przemysłowej.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Intrex