Zanim kupisz, sprawdź naszą ofertę
30 sty 2020 11:02

Dzisiaj świat reklamy nabrał bardzo dużego tempa. Bez maszyn nie ma szans na obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie wydajności. Rozumie to każdy właściciel firmy i czy chce, czy nie, musi inwestować w maszyny i urządzenia. Co kupić, jaki sprzęt będzie dobry i przystępny cenowo? To są pytania, które często padają, gdy planujemy kolejne inwestycje w park maszynowy. Firma INFOGRAF chciałaby przedstawić urządzenia, jakie ma w swojej ofercie. Urządzenia te charakteryzują się dobrą jakością oraz dobrą ceną. Przy tym, co ważne, INFOGRAF zapewnia serwis gwarancyjny, szkolenie i serwis pogwarancyjny. 

Dla wielu osób problem stanowi kaszerowanie. Ręczna robota jest droga, mało wydajna i dokładna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferujemy automat do kaszerowania QNB 600 – maszynę, którą cechują zwarta konstrukcja oraz przyzwoita wydajność, nawet do 1000 okładek na godzinę. Niewątpliwym atutem maszyny QNB jest jej dokładność, do 0,3 mm. Maszyna ta nie tylko świetnie radzi sobie z kaszerowaniem tektury introligatorskiej, ale także potrafi okleić płytę pilśniową! Cena maszyny QNB 600 zaczyna się od 60 000 USD.

Jeżeli potrzebna jest maszyna do produkcji okładek, teczek, segregatorów, główek do kalendarzy (tzw. case maker), to mamy w ofercie maszynę QFM 600. Jest to pełen automat do takiej właśnie produkcji. Maszyna pracuje z dokładnością do 0,3 mm lub w przypadku zastosowania robota podającego firmy Yamaha z dokładnością do 0,1 mm, przy nawet do 800-1000 okładek na godzinę. Cena maszyny QFM 600 zaczyna się od 78 000 USD.

Wiele firm unika zleceń z zamknięciami magnetycznymi. Wiercenie lub frezowanie otworów i wklejanie magnesów to ręczna i wieloetapowa praca. W naszej ofercie posiadamy automat, który te czynności wykona w linii, za jednym „przejściem” okładki. Maszyna JX-620 w jednym cyklu wykonuje frezowanie otworów, nakłada klej i wkleja magnesy; jest w stanie wykonać do 1500 cykli na godzinę. Cena maszyny JX-620 zaczyna się od 27 000 USD.

Często zastanawiamy się, czy kupić maszynę nową, czy używaną. To dylemat prawie każdego właściciela firmy. Obecnie łatwiej jest podjąć decyzję niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj maszyny z Azji są całkiem inne niż te produkowane jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej lepiej jest kupić nową maszynę z Azji niż starą zachodnią. Takim przykładem mogą być automaty do sztancowania czy złocenia. Firma INFOGRAF ma w swojej ofercie automaty do sztancowania JY-76E. Jest to automat wyposażony w sekcję czyszczącą, z naciskiem 200 ton i pracujący z prędkością do 7000 ark./h. Masa tej maszyny to 13 ton. Jak wiemy, ciężkie maszyny sztancujące są też mocne i solidnie wykonane. Oczywiście, jak przy wszystkich maszynach oferowanych przez firmę INFOGRAF, także ta jest zbudowana na zachodnich podzespołach: elektronika Schneider, Siemens oraz Omron, łożyska SKF, NSK. Jeżeli jest potrzebna maszyna do sztancowania i złocenia bez sekcji czyszczącej, to polecamy model JY-76T. Ceny tych maszyn zaczynają się od 150 000 USD.

Obecnie coraz bardziej poszukiwanym i pożądanym na rynku produktem są torby papierowe. Firma INFOGRAF ma w swojej ofercie maszyny do produkcji toreb papierowych w różnych konfiguracjach, m.in. linie automatyczne do produkcji toreb wraz z automatycznym wklejaniem uszu. Wydajność linii w zależności od konfiguracji to nawet od 2400 do 4200 szt./h. Posiadamy również pojedyncze urządzenia do poszczególnych etapów produkcji. Maszyny te pochodzą od jednego z najlepszych producentów urządzeń tego typu w Azji, u którego, jak chodzą słuchy, kupuje także Heidelberg. 

Nowością w naszej ofercie, oprócz standardowych składarko-sklejarek, jest składarko-sklejarka do klejenia małych pudełek model YB-300, który ma tylko 3,6 metra długości. Dla wielu drukarń największym problemem jest długość składarko-sklejarek. Mamy więc w ofercie sensowną alternatywę dla klientów, którzy wykonują małe pudełka i mają mało miejsca na maszynę. Maszyna pracuje z wydajnością 200 m/min, posiada jednopunktowe klejenia i, co ważne, klei już pudełka o wielkości min. 45x50 mm, a maksymalnie 300x300 mm po rozłożeniu, czyli skleimy na niej bez problemu pudełka zarówno na kosmetyki, jak i dla farmacji. Cena takiej maszyny wynosi około 15 000 USD.

Firma INFOGRAF oferuje nowe maszyny takie jak: automaty do kaszerowania, case makery, składarko-sklejarki do pudełek i kartonów, automaty sztancujące do kartonu i tektury od formatu B2 do formatu B0, przemysłowe laminatory na gorąco i na zimno, przekrawacze do papieru i bobiniarki, okienkarki, automaty do złocenia, automaty do produkcji kubków papierowych czy papierowych talerzyków, automaty do produkcji słomek papierowych. Maszyny przez nas dostarczane mają polskie menu i instrukcję w języku polskim.

Faktem jest, że nie oferujemy najtańszych maszyn i urządzeń, ale mamy maszyny jakościowo dobre, od sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem. Co ważne, wszystkich producentów, których maszyny posiadamy w ofercie, odwiedziliśmy w Chinach w fabryce, widzieliśmy proces produkcji tych urządzeń oraz standardy, jakie panują w fabrykach, które reprezentują już europejski poziom. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o zakupie maszyny, sprawdź naszą ofertę i umów się na prezentację maszyny. Jesteśmy przekonani, że nie będzie to stracony czas. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży jest do Państwa dyspozycji.

Artykuł sponsorowany