Zmiany i nowości w Arctic Paper
6 gru 2016 14:58
16 kwietnia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli polskiego oddziału firmy Arctic Paper z reprezentantami branżowych czasopism, podczas którego zostały zaprezentowane nowe produkty w ofercie firmy oraz zmiany personalne, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.
Personalia
Omówione podczas spotkania zmiany personalne dotyczyły awansu Michała Sawki, który z dniem 12 lutego br. został powołany na stanowisko członka zarządu i dyrektora sprzedaży Arctic Paper SA, przejmując tym samym obowiązki Wolfganga Lübberta, który od 27 listopada 2013 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu Arctic Paper SA. Dotychczasowe obowiązki Michała Sawki, a więc stanowisko dyrektora zarządzającego Arctic Paper Polska Sp. z o.o., przejął Andrzej Kuczborski, sprawujący do tej pory funkcję kierownika sprzedaży w Arctic Paper Polska.
Nowości
Po omówieniu przez Andrzeja Kuczborskiego kwestii zmian personalnych głos zabrał Michał Büthner-Zawadzki, specjalista ds. rozwoju sprzedaży w Arctic Paper Polska, który zaprezentował nowe produkty, jakie pojawiły się w ofercie firmy. W ostatnim czasie firma wprowadziła bowiem do swojego portfolio nową rodzinę papierów powlekanych AP-Tec dedykowaną produkcji opakowań oraz papier Amber Highway, specjalnie zaprojektowany do zadrukowywania na szybkich, zwojowych drukarkach atramentowych.
AP-Tec
Produkty wchodzące w skład nowej rodziny papierów powlekanych AP-Tec to: AP-Tec Flex (do opakowań giętkich), AP-Tec Liner (do tektury falistej) oraz AP-Tec Pack (do opakowań z tektury). Wszystkie trzy charakteryzują się wysokim stopniem spulchnienia oraz dobrymi właściwościami drukowymi zapewnionymi przez specjalistyczną technologię powlekania – Mirroblade. Zostały one wykonane z włókien celulozowych, które w wielu zastosowaniach sprawdzają się lepiej niż produkty, przy których wytwarzaniu wykorzystuje się makulaturę. Wszystkie produkty z rodziny AP-Tec po-siadają certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością i są wytwarzane w papierni Grycksbo w Szwecji. Zakładany na 2014 r. wolumen ich produkcji wynosi 15 tys. ton.
AP-Tec Flex to powlekany papier o wysokiej białości, który najlepiej sprawdza się przy produkcji opakowań giętkich i kaszerowaniu. Jest dostępny w gramaturach: 70, 80, 90 i 100 g/m2.
Z kolei AP-Tec Liner to powlekany, w pełni wybielony liner, którego wysoka białość sprawia, że nadaje się do druku wstępnego oraz do kaszerowania tektury falistej (zwłaszcza mikrofali). Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku towarów, gdzie wymagane są najwyższej jakości druk oraz wysoka białość, zapewniające produktowi odpowiedni wygląd. Można do nich zaliczyć opakowania dóbr konsumpcyjnych, materiały POS i pudełka o dużych wymiarach. AP-Tec Liner jest dostępny w gramaturach: 115, 130, 150, 170 i 200 g/m2.
Natomiast AP-Tec Pack jest dwustronnie powlekaną tekturą o wysokiej białości. Jego własności mechaniczne, w tym sztywność, sprawiają, że nadaje się do produkcji pudełek o niewielkich rozmiarach, gdzie najbardziej liczą się jakość druku, bezproblemowe przetwarzanie podłoża oraz koszt druku. Docelowymi segmentami rynku są dla niego małe opakowania: kosmetyków i artykułów higieny osobistej, lekarstw i parafarmaceutyków, wyrobów cukierniczych oraz żywności. AP-Tec Pack jest dostępny w gramaturach: 250, 270 i 300 g/m2.
Amber Highway
Duże zainteresowanie uczestników spotkania wzbudził produkt Amber Highway, który – jak już wcześniej zostało wspomniane –jest przeznaczony dla dynamicznie rozwijającego się segmentu szybkich, zwojowych maszyn atramentowych. Amber Highway występuje w dwóch odmianach: Amber Highway Super i Amber Highway Regular. Oba są produkowane w gramaturach 80 i 90 g/m2, jednak mają zgoła inne zastosowanie. Super jest przeznaczony do kolorowego druku ilustracji, gdzie wykorzystuje się dużą ilość farby, zaś Regular głównie do drukowania tekstu i czarno-białych ilustracji (ew. kolorowych elementów typu logo lub prosta grafika). Tym samym Amber Highway Super zapewnia wyższą gęstość optyczną barw niż Amber Highway Regular. KS