Zrównoważony rozwój w druku wielkoformatowym
16 lip 2021 08:15

Niewątpliwie powoli wracamy do normalności sprzed pandemii, jest to więc idealny moment, aby ocenić długoterminowy wpływ zmian i spojrzeć szerzej na to, w jaki sposób łączność, elastyczność i zrównoważony rozwój będą kształtować „nową rzeczywistość”. 

Łączność

Przez zmniejszenie liczby pracowników w ograniczonej przestrzeni oraz potrzebę zachowania dystansu narzędzia zdalne i oprogramowanie stały się niezbędne do monitorowania wydajności i stanu urządzeń bez potrzeby fizycznego kontaktu na miejscu lub przy drukarce. Dla niektórych dostawców był to pierwszy przypadek, w którym zostali zmuszeni do zastosowania druku cyfrowego, by móc dalej konkurować z innymi graczami na rynku. Rozwiązania cyfrowe zaczęto więc postrzegać jako narzędzia ułatwiające bardziej wydajną, elastyczną i rentowną pracę. 

Rozwiązania takie jak HP PrintOS okazały się niezbędne w codziennej pracy, pomagając użytkownikom utrzymać poziom produkcji i podejmować decyzje w oparciu o rzetelne dane. Oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp nie ogranicza się jednak do funkcjonującego samodzielnie narzędzia – niezbędna jest inteligentna automatyzacja. Przykładowo, HP Applications Center pomaga klientom łatwo zintegrować narzędzia do projektowania online za pomocą witryny internetowej lub centrum konfiguracyjnego HP. 

Elastyczność

Wszechstronność od zawsze uważana jest za atut, ale w ciągu ostatniego roku stała się podstawą działań dostawców usług druku. Wymagania klientów zmieniły się z dnia na dzień, a zapotrzebowanie na Środki Ochrony Indywidualnej wzrosło w bezprecedensowy sposób. Dostawcy nie mieli więc innej opcji, jak tylko dostosować się do zmieniającego się popytu.

Na przykład Paul Bristow, firma drukarska z siedzibą w Wielkiej Brytanii, wykorzystała nową maszynę HP Stitch S300 do produkcji masek ochronnych ozdobionych ulubionymi grafikami klientów. Z kolei Kirkwood Printing z Wilmington w stanie Massachusetts był jednym z wielu dostawców usług, którzy zmobilizowali się do dostarczania za pomocą drukarek HP Latex R2000 materiałów oznakowania zewnętrznego niezbędnego w centrach testów COVID tak szybko, jak to możliwe.

Jak pokazują te przykłady, wykorzystanie nowych technologii pomoże firmom zajmującym się drukiem zachować elastyczność, wykorzystać nowe możliwości i ostatecznie rozwinąć swój biznes. 

Zrównoważony rozwój 

Kolejnym ważnym czynnikiem, który dostawcy muszą brać pod uwagę, jest kwestia zrównoważonego rozwoju. 

Należy się spodziewać, że uwzględnienie zrównoważonego rozwoju w ofercie drukowania stanie się w niedalekiej przyszłości niezbędnym elementem każdej transakcji, dlatego ważne jest, żeby firmy już teraz postawiły na transparentne i otwarte podejście do tworzenia swojej oferty. Producenci OEM mogą pomóc dostawcom usług rozwijać bardziej zrównoważoną ofertę, aby zachować konkurencyjność na rynku przyszłości. Na przy- kład najnowsza generacja technologii drukowania HP, w tym serii HP Latex, wykorzystuje atramenty na bazie wody, które gwarantują bezwonne wydruki i umożliwiają pracę na nośnikach przyjaznych dla środowiska. Wszystkie cztery urządzenia z nowej serii HP Latex 700 i 800 wykorzystują HP Eco Carton, wkład wykonany z materiału kartonowego, który zmniejsza emisję CO2 o 60 proc. i zużycie plastiku o 80 proc. w stosunku do poprzednich1 wkładów lateksowych2.

Ddzięki zrozumieniu procesów zmian i ich znaczenia dla przyszłości producenci wielkich formatów będą lepiej przygotowani do dalszej transformacji w nadchodzących latach.

Oscar Vidal, Large Format 
Global Business Strategy Director, HP

1 Zewnętrzny karton wkładu z tuszem nadaje się w 100 proc. do recyklingu za pośrednictwem lokalnych programów kartonowych/papierowych. Redukcja C02 w oparciu o przejście z plastikowego wkładu atramentowego do kartonowego wkładu atramentowego HP Eco-Carton, z roczną oszczędnością produkcji wynoszącą 291 ton i oszczędnościami w transporcie 8 ton. Odpowiada to 1 194 028 km przejechanym przez przeciętny samochód osobowy lub ponad 38 milionom naładowanych smartfonów
2 Pojemnik z tuszem HP Eco-kartonowy można poddać recyklingowi za pośrednictwem lokalnych opcji recyklingu. Torba z tuszem, a także głowice drukujące kwalifikują się do recyklingu za pośrednictwem bezpłatnego, wygodnego programu HP Planet Partners. Wskazówki, jak wziąć udział w programie HP Planet Partners można znaleźć na stronie http://www.hp.com/recycle (program może być niedostępny w niektórych regionach). Jeśli program nie jest dostępny, należy zapoznać się z kartą charakterystyki preparatu (MSDS) dostępną pod adresem http://www.hp.com/go/ecodata w celu ustalenia odpowiedniej utylizacji

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>