Innowacyjne rozwiązanie Tecnopails
9 Dec 2021 11:13

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tecnopails – członek grupy IM GROUP (dawniej Inkmaker) – specjalista w zakresie zaawansowanych systemów dla przemysłu farb i chemikaliów wyprodukował pierwsze na świecie rozwiązanie montujące zatrzask w pokrywie wiaderka na farbę.

Rozwiązanie nazwane Lavelli A21 na cześć jego konstruktora Luigiego Lavelli zostało zaprojektowane dla jednej z międzynarodowych firm produkujących zrównoważone, nowoczesne opakowania. Maszyna montuje zatrzask na pokrywę wiadra i układa gotowe pokrywy w stosy, minimalizując czynności operatora do założenia wieczka na pojemnik. Lavelli A21 to automatyzacja, która w znaczny sposób skraca czas produkcji opakowania, wpisując się w założenia Przemysłu 4.0. 

Główne powody, dla których jako pierwsi opracowaliśmy tę maszynę, można zawdzięczyć naszemu czterdziestoletniemu doświadczeniu w branży w połączeniu ze znaczącymi inwestycjami IM GROUP w badania i rozwój oraz automatyzację przemysłu 4.0. Inteligentna technologia umożliwiła nam stworzenie maszyny tak, aby mogła współpracować z dowolnym systemem operacyjnym klienta, z możliwością przyszłej integracji potencjalnych kolejnych etapów procesu – wyjaśnił Antonio Riggio, kierownik operacyjny, Tecnopails. - Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia, po pierwsze dlatego, że Lavelli A21 jest pierwszą tego typu maszyną na świecie, ale także dlatego, że jest przykładem wysokiej jakości włoskiej inżynierii w najlepszym wydaniu.

System wykorzystuje dwie stacje, w których operatorzy mogą ładować pokrywy i zatrzaski w całkowicie bezpiecznym środowisku, nawet gdy maszyna jest w ruchu. Maszyna następnie automatycznie montuje pokrywę i zatrzask i układa gotowe pokrywy w stosy. Inteligentny system jest zaprogramowany tak, aby automatycznie wykrywać położenie pokrywy na taśmie i precyzyjnie montować zamek w odpowiednim miejscu. Dodatkowo każda maszyna wyposażona jest w przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy ułatwiający obsługę interfejsu.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia firmy Tecnopails, które znacząco przyczyniło się do utrzymania przez IM GROUP pozycji pioniera innowacji w branży 4.0 – powiedział Christophe Rizzo, CEO EMEA / AMERICAS, IM GROUP.

Opracowano na podstawie informacji IM Group