Mistrzowska kampania Pepsi Coli

Wspólny wysiłek EskoArtwork oraz Ball Packaging Europe przyczynił się do odniesienia historycznego sukcesu przez koncern Pepsi Co. Obie firmy wzięły aktywny udział w przygotowaniu kampanii promocyjnej Pepsi Coli na piłkarskie mistrzostwa świata, która wyniosła sprzedaż napoju na poziom dotychczas nieosiągalny dla jego producenta.

Odbywająca się co cztery lata impreza, z którą pod względem popularności mogą się równać jedynie letnie igrzyska olimpijskie, zawitała w czerwcu i lipcu
2010 r. do Republiki Południowej Afryki. To święto miłośników futbolu z całego świata stanowi też tradycyjnie czas złotych żniw dla globalnych producentów rozmaitych dóbr.
Pepsi Co. przygotowała z okazji mistrzostw specjalną kampanię promocyjną swego flagowego napoju. Jednym z jej elementów były puszki Pepsi Coli z nadrukowanymi, niezwykle ostrymi i szczegółowymi podobiznami najlepszych piłkarzy świata, takich jak Frank Lampard, Thierry Henry oraz Didier Drogba. Puszki wyprodukowała firma Ball Packaging Europe z pomocą technologii flekso dostarczonej przez EskoArtwork.

Sukces zaklęty w detalu

Wspomniana technologia to cyfrowy system obrazowania płyt fleksograficznych w wysokiej rozdzielczości Spark CtP, który posłużył do bezpośredniej aplikacji obrazu na elastyczne płyty drukujące i zapewnił uzyskanie najdrobniejszych detali.
Oto jak przyciągające szczegółowym drukiem puszki Pepsi ocenił Gary Brown, Graphic Manager z Ball Packaging Europe: Dyferencjacja, jaką osiągnęliśmy na
odcieniach skóry oraz detale tekstu informującego o składzie napoju były imponujące. Brown miał prawo być zadowolony z tych rezultatów tym bardziej, że osiągnięto je przy pełnej prędkości produkcyjnej druku. Wykonanie pracy tego kalibru wymaga współdziałania na wszystkich poziomach produkcji – dodaje. Jednak wysiłek się opłacił: Wiemy, że możemy zaoferować naszym klientom wyjątkową jakość, a dla rynku mamy konkurencyjne rozwiązanie o wartości dodanej.

Innowacyjny druk

Rezultaty mówią same za siebie: w trakcie kampanii na stronę Pepsi Co. weszło ponad 1,4 mln użytkowników Internetu, a koncern osiągnął najwyższy w swej historii udział w sprzedaży napojów gazowanych typu cola w trakcie mistrzostw świata w piłce nożnej.
Jon Ellis, Marketing Manager w firmie Britvic UK, jednej z czołowych europejskich firm produkujących napoje gazowane, która współpracuje z Pepsi, komentuje: Kluczem do sukcesu takiej promocji jest zdolność stworzenia wyróżniającego się projektu, który przyciąga uwagę konsumentów i wyraźnie zaznacza tożsamość marki. Wysokiej jakości druk z ostro zaznaczonymi detalami pełni w tym procesie ważną rolę. Współpracujemy z EskoArtwork i Ball Packaging Europe nad stworzeniem najbardziej innowacyjnych rozwiązań i nad zmaksymalizowaniem potencjału naszych projektów.
Gary Brown jest uszczęśliwiony sukcesem kampanii i wierzy, że rozwiązania dostarczane przez EskoArtwork pozwolą Ball Packaging Europe realizować przyszłe zamówienia klientów na nowoczesny druk w niskich nakładach. Systemy CDI wysokiej rozdzielczości EskoArtwork pozwalają nam zaoferować właścicielom marek druk najwyższej jakości, który wyróżnia produkt na półce i przyciąga uwagę konsumentów.
Przykład Pepsi Coli dowodzi, że jego słowa nie są czczymi przechwałkami.
Opracowanie: Tomasz Krawczak