Autostrady z Arcadis i Océ
10 wrz 2010 12:49
Autostrady A1, A2 i A4, drogi ekspresowe S1, S5, S7, S8, S19 oraz obwodnice Warszawy, Wrocławia i Olsztyna to tylko niektóre projekty powstające w polskim oddziale firmy Arcadis - jednej z największych firm doradczych i inżynierskich na świecie. Przy ich realizacji wykorzystywane są wielkoformatowe drukarki Océ ColorWave 600. Firma Arcadis zdecydowała się na zakup trzech takich urządzeń i nie wyklucza kolejnych inwestycji w rozwiązania Océ. Arcadis i Océ współpracują ze sobą od wielu lat.
W Polsce, podobnie jak w innych krajach, Arcadis jest obecna na trzech rynkach: infrastruktury i ochrony środowiska (Arcadis Sp. z o.o.) oraz budownictwa (Arcadis Project Consulting).W dziedzinie infrastruktury firma specjalizuje się w projektowaniu i nadzorach inwestorskich dróg i autostrad, mostów oraz linii kolejowych.
„Obecnie – mówi Paweł Murawski - czas przeznaczony na realizację projektów (siedem miesięcy) jest mocno skrócony w stosunku do tego, jaki był jeszcze kilka lat temu (dwa lata). Dodatkowo inwestycje, którymi się zajmujemy, są dużo większe niż wcześniej. Inwestorzy wymagają, by cały proces przeprowadzać sprawnie i bez obsunięć terminów, dlatego musieliśmy pomyśleć o rozwiązaniu, które pomogłoby nam skrócić etap edycji danego projektu. Urządzenia Océ, które do tej pory posiadaliśmy i z których byliśmy zadowoleni, nie były już w stanie obsłużyć wszystkich zadań, których stale w naszej firmie, wraz z jej intensywnym rozwojem, przybywało. Dlatego, kiedy tylko w ofercie firmy Océ - naszego wieloletniego partnera - pojawiło się urządzenie ColorWave 600, zdecydowaliśmy się na jego zakup. Przede wszystkim ze względu na bezkonkurencyjną prędkość drukowania, która jest trzy- albo nawet czterokrotnie większa w porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami atramentowymi.
Dzięki temu rozwiązaniu drukowanie projektów, które wcześniej zajmowało nam pełen tydzień przy pracy 24 godziny na dobę, jest obecnie realizowane przez nasz dział edycji w ciągu zaledwie półtora dnia. (...) Istotną jest również dla nas standaryzacja wydruków, jaką umożliwia to urządzenie. Jakość kolorystyczna jest jednakowa dla wszystkich drukowanych na nim prac; zarówno dla pierwszego egzemplarza danego projektu, jak i dla ostatniego wydruku, niezależnie z którego miejsca daną pracę wysyłamy na maszynę (...)
Ważna jest również dla nas możliwość korzystania ze zwykłego, taniego papieru przy drukowaniu kolorowym. Projekt drukowany na nim nie tylko jest tańszy, ale po złożeniu ma zdecydowanie mniejszą objętość niż drukowany na innym papierze wykorzystywanym wcześniej w tym celu. Ma to istotne znaczenie przy dużych projektach i składaniu ich w teczki projektowe. Zajmują one prostu mniej miejsca.”
Obsługa urządzenia Océ ColorWave 600 – co podkreśla Paweł Murawski - jest prosta i intuicyjna, czemu służy zainstalowane wraz z urządzeniem oprogramowanie Océ, które redukuje czas potrzebny na drukowanie zadań.
Opracowano na podstawie informacji firmy Océ Poland