„Print in Contra” z ploterem Agfa Jeti
20 sie 2013 09:43
Wielkoformatowy ploter Jeti 1224 UV HDC był największą atrakcją stoiska Agfa Graphics podczas tegorocznych targów POLIGRAFIA w Poznaniu. Prosto stamtąd urządzenie trafiło do firmy Contra, gdzie od kilku tygodni jest wykorzystywane przy zadrukowywaniu różnego rodzaju podłoży sztywnych. Maszyna, będąca pierwszym w pełni produkcyjnym systemem drukującym zakupionym przez to wrocławskie przedsiębiorstwo, pozwoliła na uniezależnienie się od dostawców zewnętrznych oraz wprowadzenie do oferty nowego rodzaju usług. Jednocześnie na różnych materiałach promocyjnych i informacyjnych firmy pojawiło się sugestywne hasło „Print in Contra”.
WFHUP Contra, firma będąca własnością Wojciecha Rynkowskiego, istnieje od 1991 roku i od początku działa na szeroko rozumianym rynku reklamy wizualnej. Współpracując z klientami z wielu krajów, przede wszystkim europejskich, specjalizuje się w kompleksowej realizacji różnego rodzaju projektów, wykonywanych głównie na trudnych w obróbce podłożach jak np. płyty pleksi. Podejmuje się nawet najbardziej wymagających zleceń, w których niemałą rolę odgrywa także druk. „W naszym przypadku stanowi on część całego projektu i jest wykonywany w dwóch technikach – sitodrukowej i od niedawna inkjetowej UV. Pierwsza jest u nas obecna od wielu lat, drugiej przyglądaliśmy się bacznie przez długi czas, czekając na „pretekst” do zakupu własnego urządzenia. Do tej pory bowiem wszelkie druki UV podzlecaliśmy innym przedsiębiorstwom wyposażonym w tego rodzaju maszyny, co było dla nas także okazją do zapoznania się z samą technologią” – mówi Wojciech Rynkowski.
Ploter Agfa Jeti 1224 UV HDC trafił do firmy Contra prosto z poznańskich targów. System pracuje z maksymalną prędkością do 94 m2/h, także przy zadrukowywaniu podłoży giętkich w opcjonalnie dostępnym trybie „z roli na rolę”. W przypadku podłoży sztywnych, z myślą o których został zakupiony przez firmę Contra, maksymalna grubość materiału wynosi 5 cm, zaś format 249x127 cm. W standardowej wersji ploter drukuje w trybie CMYK, z dodatkową bielą kryjącą lub podkładową.
„Możliwość zastosowania koloru białego była jednym z kluczowych parametrów technicznych, jaki braliśmy pod uwagę – mówi Marcin Rynkowski, syn właściciela, pełniący w firmie funkcję international business managera. – A to ze względu na fakt, że do realizacji naszych prac stosujemy przede wszystkim materiały transparentne. Aby zatem finalny nadruk był widoczny, niezbędna jest biel podkładowa”.
W maszynie znajdują zastosowanie dedykowane jej atramenty Anuvia HD, zapewniające wysokie nasycenie barw. Urządzenie wyposażono w innowacyjne głowice Ricoh Gen4, nanoszące krople atramentu o wielkości zaledwie 7 pikolitrów i zapewniające dużą oszczędność jego zużycia.
Pojawienie się nowego plotera już zostało zauważone przez klientów firmy Contra. Część z nich pyta o możliwość wykonania różnych nietypowych, do tej pory niedostępnych prac.
Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa