Fogra Research Institute for Media Technologies ponownie będzie obecny na targach drupa wraz z Niemieckim Stowarzyszeniem Fleksografów (DFTA). Instytucje te współpracowały już ze sobą w 2016 r.
Z niecierpliwością czekamy na spotkanie twarzą w twarz z naszymi międzynarodowymi członkami i klientami. Wiele z naszych usług badawczych, certyfikacyjnych i testowych świadczonych przez instytut badawczy jest obecnie zdigitalizowanych, np. firmy poligraficzne mogą uzyskać certyfikat PSO online. Mogą też szkolić swoich pracowników za pomocą cyfrowych kursów szkoleniowych oferowanych przez Fogra Web Academy. Właśnie dlatego osobisty dialog jest dla nas tak ważny – wyjaśnia dr Eduard Neufeld, dyrektor zarządzający instytutu.
Jako największa europejska sieć druku fleksograficznego, z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi członkami i klientami z Niemiec i zagranicy. Dzięki naszym dwóm centrom Technology Centres for Flexo Printing (TZ) i centrum Competence Centre for Digital Printing (CCD), a także naszej Akademii Fleksografów, oferujemy szeroki zakres szkoleń, warsztatów, doradztwa i naukowych testów druku. Chcemy być silnie obecni na targach drupa i być dostępni dla międzynarodowej publiczności. Naszym członkom oferujemy również możliwość wykorzystania naszego stoiska jako punktu spotkań – dodaje Nicola Kopp-Rostek, dyrektor zarządzająca DFTA.
W sumie na miejscu będzie dziesięciu pracowników Fogra i jedenastu pracowników DFTA. Fogra obejmie obszary przygotowania do druku, druku offsetowego i cyfrowego, materiałów, wykańczania druku, szkoleń i sympozjów. Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się o korzyściach płynących z członkostwa oraz różnych opcjach certyfikacji i przeprowadzania testów. Zespół DFTA będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące druku fleksograficznego i druku opakowań we wszystkich ogniwach łańcucha wartości. Eksperci DFTA udzielą informacji na temat korzyści płynących z członkostwa w stowarzyszeniu i doradzą w zakresie sprzętu w centrach technicznych, a także szkoleń i kursów dokształcających oferowanych przez Akademię oraz udzielą informacji na temat procesu ubiegania się o nagrodę DFTA AWARD 2024.
Jednym z głównych obszarów zainteresowania jest efektywność energetyczna. Oprócz bieżącego projektu badawczego, Fogra oferuje różne testy, certyfikaty i praktyczną pomoc w zakresie oszczędzania energii w druku offsetowym i cyfrowym. Prezentacje na te i inne tematy związane ze zrównoważonym rozwojem odbywają się w touchpoint sustainability. Fogra daje swoim partnerom i członkom możliwość wykorzystania stoiska do spotkań z klientami. Postrzegamy nasze stoisko również jako platformę do dialogu – wyjaśnia dr Neufeld. Odpowiedni przedział czasowy można zarezerwować na stronie internetowej Fogra. Ze strony DFTA na stoisku odbędą się warsztaty, różne prezentacje na aktualne tematy w obszarach touchpoint sustainability i Bridging Industry with Research and Education, a także DFTA Guided Tours „Packaging Printing – Technology and Innovation” w dniach 29 maja i 6 czerwca. Program stowarzyszenia zostanie uzupełniony o dodatkowe działania związane z drukiem cyfrowym organizowane przez DFTA Competence Centre Leipzig.
Opracowano na podstawie informacji stowarzyszeń Fogra i DFTA