Cezex wdraża Web-to-Plate
6 gru 2016 14:50
16 kwietnia w warszawskiej siedzibie firmy Cezex odbyło się pierwsze z planowanego cyklu spotkań pod hasłem „Dni Otwarte CtP”. Kolejne będą miały miejsce w 6 regionalnych pracowniach CtP firmy.
Okazją do spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele Cezeksu oraz firmy Agfa Graphics, współorganizatora „Dni Otwartych” i dostawcy systemów CtP :Avalon LF XXT (obecnie Cezex posiada 8 takich maszyn, z czego 2 w Warszawie), a także klienci naświetlarni i dziennikarze prasy branżowej, było uruchomienie portalu internetowego działającego wg modelu Web-to-Plate.
Na wstępie Mirosław Opolski z firmy Agfa Graphics Sp. z o.o. przedstawił podstawowe informacje na temat płyt :Thermostar P970. Są to zaawansowane technologicznie pozytywowe, termoczułe płyty offsetowe, stosowane także przez Cezex. Część prezentacji M. Opolski poświęcił problemom, jakie formy drukowe mogą powodować w procesie drukowania (tonowanie, oksydacja, pękanie, niskie nakłady oraz trudności ze wznowieniami) i przyczynom ich powstawania.
Następnie o funkcjach portalu internetowego umożliwiającego przesyłanie prac do naświetlania, a także samodzielny ich montaż mówił Bartłomiej Pietrzyk z działu CtP firmy Cezex. Portal ten w zamierzeniu miał ruszyć wraz z naświetlarnią, czyli na początku ubiegłego roku. Okazało się jednak, że – jak tłumaczył prezes Cezariusz Szlachcic – jego uruchomienie wymagało większego nakładu pracy niż początkowo zakładano. Obecnie, po dwumiesięcznym testowaniu, jest już dostępny dla klientów. Portal jest oparty na serwerze PuzzleFlow 4.0 stworzonym specjalnie na potrzeby firmy Cezex i umożliwia m.in. zdalne zlecanie prac, wykonanie impozycji, akceptację i korektę plików oraz uruchomienie naświetlania przez klienta. Posiada odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu możliwa jest np. płatność kartą za usługę podobnie jak w sklepie internetowym. Z myślą o wygodzie klientów przewidziano również wysyłanie SMS-em informacji dotyczących zlecanych prac.
W celu „oswojenia” klientów z portalem uruchomiono też w siedzibie przy Modlińskiej kawiarenkę internetową i dwa stanowiska, przy których będą mogli na miejscu wykonywać impozycję i wysyłać pliki do naświetlania, korzystając w razie potrzeby z fachowej pomocy pracowników firmy.
Uczestnicy spotkania mieli sporo pytań dotyczących nowo uruchomionej platformy internetowej; dotyczyły one m.in. możliwości sprawdzania poprawności plików, zapisu pracy bez jej akceptacji, okresu przechowywania prac na serwerze oraz form płatności.
Na zakończenie wszyscy mogli prześledzić na miejscu proces naświetlania i wywoływania płyt oraz obejrzeć wykonane z nich odbitki próbne. IZ