Niezawodny automat do usuwania narożników
22 kwi 2021 10:26

Firma Infograf jest od wielu lat obecna na rynku polskim, zdobywając coraz szerszy rynek klientów na maszyny do obróbki po druku. Bardzo dobre przygotowanie techniczne i znajomość technologii poligraficznych pozwoliły wybrać z rynku azjatyckiego dobre lub bardzo dobre maszyny i urządzenia. Dodatkowo wysoce wykwalifikowany serwis daje gwarancję zakupu dobrej maszyny oraz bezpiecznej transakcji. 

Automaty do sztancowania, tygle, składarko-sklejarki do pudełek, automaty do produkcji okładek (case maker), automaty do kaszerowania zadomowiły się na dobre na naszym rynku i znalazły zadowolonych klientów. Pozwoliło to na uzyskanie przez firmę Infograf wyłączności na sprzedaż niektórych maszyn i urządzeń. Obecnie firma Infograf posiada wyłączność na sprzedaż na polskim rynku składarko-sklejarek firmy Rolam oraz produktów firmy Xinwei. Jest również autoryzowanym przedstawicielem innych producentów na zasadzie agenta i serwisu autoryzowanego. Gwarantuje to klientom Infografu bezpieczeństwo. Pełna informacja o produktach jest dostępna na stronie internetowej www.infograf.eu. 

Byliśmy w osiemnastu fabrykach, sprawdziliśmy, jak maszyny są produkowane, jakie jest zaplecze techniczne, jaka jest kultura techniczna i wiemy, że z czystym sumieniem możemy te urządzenia oferować.

Niezależnie od tego Infograf cały czas poszukuje nowych urządzeń i rozwiązań dla swoich klientów, co skutkuje zamówieniami i następnymi instalacjami.

Wielu producentów pudełek z tektury introligatorskiej (rigid box) wie, jak wielkim problemem jest usuwanie narożników po naniesieniu siatki pudełka na tekturę. Liczne zapytania o urządzenie do automatycznego usuwania narożników zaskutkowały tym, że w ofercie Infografu pojawiło się urządzenie SW 900QS. Automat ten pozwala na naniesienie siatki pudełka poprzez frezowanie oraz na końcu nacina i odrywa narożniki, w efekcie czego otrzymujemy gotowe pudełko do sklejenia. 

Wiemy, że na naszym rynku jest dostępnych wiele tygli i czasami trudno rozeznać się, które tak naprawdę są dobre. Kupić tygiel z Azji czy jednak używany zachodni? Zdania, jak wiemy, są podzielone i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda ze stron ma swoje doświadczenia i racje. Bardzo często w świadomości przeciwników zakupu maszyn z Azji pozostał w pamięci obraz sprzed 20 czy 15 lat i mają rację – wtedy te maszyny były bardzo słabe. Dzisiaj sytuacja wyraźnie się zmieniła: mamy maszyny bardzo tanie, a co za tym idzie dalej słabe, 

mamy jednak maszyny droższe i drogie, których jakość i trwałość są dobre lub bardzo dobre. Nie możemy się łudzić, że jeśli kupimy coś bardzo taniego, to na pewno będzie to dobre. Jednak nie ma wątpliwości co do tego, że dobry czy bardzo dobry sprzęt i tak jest dużo, dużo tańszy od podobnego sprzętu zachodniego. Możemy mówić tu o różnicy nawet do 60 proc. mniej od ceny maszyn zachodnich. Maszyny oferowane przez firmę Infograf nie należą do najtańszych urządzeń importowanych z Azji, ale są maszynami dobrymi lub bardzo dobrymi; niektóre pracują już po 10 lat i wciąż są w pełni sprawne.

Takim przykładem jest w ofercie firmy Infograf tygiel ML 1040A. W zależności od konfiguracji, tygiel może być w wersji podstawowej, czyli służyć tylko do sztancowania tektury, może mieć dodatkowo płytę grzejną, czyli pod sztancowanie plastików lub przystawkę do złocenia (hot stamping) z urządzeniem do wstawiania hologramów lub bez niego. Co więcej, model A jest mocny i szybki. Niejeden raz słyszałem: „mam problem z większą ilością noży w wykrojniku, mój tygiel jest za słaby”. Tygiel ML 1040A daje radę z wykrojnikami do 40 mb noża, czyli jest naprawdę dobry. Będąc w fabryce widzieliśmy, jak te urządzenia są produkowane. Odlewy żeliwne są sezonowane, wały są pełne, potężne koła zębate. Mamy zatem pewność, że maszyna jest profesjonalna. Potwierdzają to także zadowoleni klienci. 

W ofercie tygli mamy jeszcze inne modele: ML930A, ML1100A, ML1300A, ML1400A, ML1500A aż do ML2800A.

Jeżeli tygiel jest zbyt wolny (a wiemy, że prędzej czy później tak się staje), to mamy w ofercie automaty do sztancowania. Możemy zaoferować automaty w różnych konfiguracjach i formatach, poczynając od formatu 76 poprzez 88, 1040 aż do 1450. Automat może być tylko sztancujący albo z sekcją czyszczącą – jedną lub dwiema; może również być wyposażony w przystawkę do złocenia. 

Mamy świadomość, że jest wielu producentów maszyn i urządzeń, mamy też świadomość, że są różne ceny. Jednak przy tak ważnych inwestycjach, które mogą zaważyć na rozwoju firmy lub go zniweczyć, cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o zakupie. Należy patrzeć na wartości dodane, czyli serwis, wsparcie techniczne i technologiczne. Wiele razy słyszałem, że „maszyna, owszem, dojechała, ale od kilku miesięcy nie możemy jej uruchomić.” Zdarzało się, że trwało to nawet dłużej. Znam przypadki, że maszyna za ciężkie pieniądze po roku się rozpadła i co wtedy? Czy oszczędność rzędu 30 000 USD była uzasadniona, skoro przepadło 130 000 USD? Wiemy, że uczciwie patrząc, raczej nie. Myślę, że wielu właścicieli drukarń czy ich managerowie niejeden raz mieli sytuację, kiedy nie do końca wszystko zagrało. Dlatego warto współpracować z importerami, którzy reprezentują sprawdzonych producentów i oferują sprawdzone urządzenia oraz dysponują kompetentnym zapleczem technicznym. Są to wartości dodane i gwarantowany spokój, którego nawet spory rabat wcale nie musi zrekompensować. Zapraszamy do współpracy.

Artykuł sponsorowany

InfoGraf Sp. z o.o.   I   Al. 11 Listopada 159   I   66-400 Gorzów Wlkp

biuro: +48 513 700 322   I   tel. kom.: +48 501 262 552   I   tel. kom.: +48 501 790 552   I   biuro@infograf.eu   I   www.infograf.eu