Nowe władze Sekcji Poligrafów SIMP
6 gru 2016 14:45
20 kwietnia bieżącego roku miało miejsce Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Sekcji Poligrafów SIMP. Funkcję przewodniczącego zebrania pełnił Krzysztof Stępień z łódzkiego oddziału SIMP. Podkreślił on, że w trakcie trzykrotnej kadencji ustępującego prezesa Kazimierza Stępniewskiego liczba członków Sekcji powiększyła się do 230 osób, co jest jego wielką zasługą. Po stronie sukcesów ostatniej kadencji zapisał także doprowadzenie do rozwoju Fundacji Kadr Poligraficznych. Wygłoszenie referatu sprawozdawczo-programowego poprzedziło wręczenie dyplomów uznania dr Barbarze Surmie-Ślusarskiej, dr Ewie Mudrak, Barbarze Rogalskiej oraz zasłużonym członkom Sekcji. Dyplomem uhonorowano także redakcje „Poligrafiki” i „Świata Druku” za wspieranie działalności Sekcji Poligrafów SIMP.
Podsumowując kadencję Kazimierz Stępniewski stwierdził z nieskrywaną radością, że po raz pierwszy w Sekcji są studenci (z łódzkiego Instytutu) oraz że w przyszłości „szczególną opieką należy otoczyć działalność kół młodzieżowych”. Podkreślił także, że dzięki Michałowi Sławińskiemu, członkowi zarządu SIMP, Sekcja doczekała się swojej strony internetowej, która w przyszłości oprócz źródła informacji będzie także stanowiła forum dyskusyjne. Kazimierz Stępniewski z przygnębieniem stwierdził jednak, że nie wszystkie postawione przed zarządem zadania udało się zrealizować w satysfakcjonującym zakresie.
Sprawozdania Komisji Rewizyjnej za lata 2004-2006 dokonał Zdzisław Matusiak.
Po jednogłośnym udzieleniu absolutorium ustępującemu zarządowi przystąpiono do wyboru nowych władz. Prezesem Sekcji Poligrafów SIMP został jednogłośnie wybrany inż. Tadeusz Chęsy, właściciel Zakładu Poligraficzno-Wydawniczego Pozkal z Inowrocławia. Jestem człowiekiem bardzo zajętym, decyduję się jednak na pełnienie funkcji prezesa przez jedną kadencję, żeby zobaczyć, co można zrobić dla Sekcji - skomentował wybór swojej osoby Tadeusz Chęsy. Z uczestnikami zgromadzenia podzielił się także swoimi planami rozwoju Sekcji: Będziemy się koncentrować na wychowaniu młodzieży, bo bycie członkiem SIMP to nobilitacja w naszym zawodzie. W tym celu będziemy ściśle współpracować z łódzkim Instytutem, postaramy się także utworzyć koło SIMP przy IPPW. Oprócz angażowania młodych kadr w działalność SIMP Tadeusz Chęsy za najważniejszą uznał kwestię fachowości w sprawie maszyn i ich eksploatacji. Planuje także ożywienie działalności Sekcji we wszystkich regionach kraju oraz integrację z poznańskimi poligrafami, którzy odeszli z Sekcji. Nowy prezes zaproponował również zorganizowanie w przyszłym roku konferencji podsumowującej wejście Polski do Unii Europejskiej. Tadeusz Chęsy został jednocześnie wybrany delegatem na Walne Zgromadzenie SIMP. Z jego inicjatywy Kazimierzowi Stępniewskiemu został przyznany tytuł honorowego prezesa Sekcji Poligrafów SIMP.
Do Zarządu Głównego Sekcji wybrano: Apolinarego Brodeckiego, Bartłomieja Ciesiołkiewicza, Adama Grzelaka, Adama Kaźmierczuka, Marka Kryczkę, Andrzeja Kułakowskiego, Józefa Marksa, Karola Marca, Jerzego Mendaka, Jana Nawrockiego, Jerzego Okupnika, Andrzeja Palacza, Halinę Podsiadło, Michała Sławińskiego, Krzysztofa Stępnia, Andrzeja Szaefera oraz Bogdana Wyrzykowskiego. Komisję Rewizyjną tworzą Ewa Galińska, Zdzisław Matusiak oraz Alicja Tomas. AN