Ogólnopolska Konferencja Poligrafów
6 gru 2016 14:42
25 marca w Inowrocławiu odbyła się kolejna konferencja prasowa powięcona Ogólnopolskiej Konferencji Poligrafów pt. ăPolski przemysł poligraficzny w perspektywie przystšpienia do Unii EuropejskiejÓ, która będzie się odbywać w Inowrocławiu w dniach 5-7 czerwca br. Impreza jest organizowana przez Sekcję Poligrafów SIMP oraz Polskš Izbę Druku przy współpracy Urzędu Miasta Inowrocławia, NOT w Inowrocławiu oraz ZWP Pozkal. Honorowy patronat nad konferencjš objšł wiceprezes Rady Ministrów Marek Pol. Organizatorzy przewidujš, że w konferencji uczestniczyć będzie około 200 osób: przedstawicieli małych i rednich przedsiębiorstw poligraficznych i wydawnictw oraz firm pracujšcych dla przemysłu poligraficznego, a także reprezentantów europejskich branżowych stowarzyszeń i organizacji.
Spotkanie poniedziałkowe było drugim już z kolei spotkaniem dla prasy. Jego uczestnicy mieli okazję Đ oprócz zapoznania się z przygotowaniami do imprezy Đ zwiedzić wszystkie miejsca, w których będzie się ona odbywać. Organizatorzy przewidujš również dodatkowe atrakcje: obchody Dnia Drukarza 2002 wraz z chrztem młodych adeptów, uroczyste obchody 50-lecia Sekcji Poligrafów SIMP oraz prezentację fragmentów, a nie Đ jak wczeniej zapowiadano Đ pełnej wersji reprintu Biblii Gutenberga.
W programie konferencji przewidziano następujšce referaty:
1. Polityka Unii Europejskiej wobec małych i rednich przedsiębiorstw.
2. Polityka rzšdu polskiego wobec małych i rednich przedsiębiorstw (ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu poligraficznego).
3. Prawo pracy w krajach Unii Europejskiej.
4. Standardy Unii Europejskiej w zakresie ochrony rodowiska w odniesieniu do małych i rednich przedsiębiorstw (ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu poligraficznego).
5. Europejski przemysł poligraficzny po przystšpieniu do Unii Europejskiej.
6. Szanse i zagrożenia dla polskich przedsiębiorstw w perspektywie integracji z Uniš Europejskš.
7. Programy i fundusze wspierajšce rozwój małych i rednich przedsiębiorstw.
8. Promocja małych i rednich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych.
9. Standardy normalizacyjne obowišzujšce w krajach Unii Europejskiej (ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu poligraficznego).
10. Prognozy rynkowe dla przemysłu poligraficznego w krajach Unii Europejskiej do 2005 r.
11. Stan obecny i przyszłoć rynku poligraficznego na Litwie.
12. Prognoza zapotrzebowania przemysłu poligraficznego w Polsce do 2005 r. MD