Paryskie propozycje Atlantic Zeiser
6 gru 2016 14:50
Firma Atlantic Zeiser z sukcesem zakończyła ubiegłoroczną edycję targów Emballage, które odbywały się w Paryżu w dniach 17-21 listopada 2008.
Zaprezentowane podczas imprezy maszyny – inkjetowa Omega 72i o wysokiej rozdzielczości oraz ekologiczna Smartcure 72i Led UV – cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających i uzyskały od nich pozytywne opinie. Poza tym firma zademonstrowała urządzenie Omega 36HD i – główny punkt programu – Braillejet, maszynę przeznaczoną do druku Braille’a, dotykowych czcionek dla osób niewidomych.
Podniesiona poprzeczka dla druku cyfrowego
Maszyna Omega 72i drukuje w szerokości 72 mm i wykorzystując nowej generacji rozwiązanie do utrwalania LED UV – Smartcure 72i pozwala m.in. na większą oszczędność energii w porównaniu z innymi typami utrwalania. Z maksymalną rozdzielczością wynoszącą 360x360 dpi i prędkością drukowania 60 m/min jest efektywnym i eko-nomicznym rozwiązaniem inkjetowym do druku opakowań, etykiet, metek i innych aplikacji w przemyśle opakowaniowym. Emballage okazało się dla nas pełnym sukcesów przedsięwzięciem. Co więcej, udało nam się osiągnąć założone przez nas cele strategiczne. Omega 72i umocniła pozycję firmy na rynku druku cyfrowego, a jednocześnie zapełniła lukę pomiędzy urządzeniami Omega 36 i 210 – komentuje Bernhard Thomma, szef ds. usług marketingowych w Atlantic Zeiser.
Drukowanie inkjetowe
Na targach Emballage firma Atlantic Zeiser zaprezentowała także rodzinę maszyn Omega drukujących w szerokości do 210 mm oraz rozdzielczości do 720 dpi, przeznaczonych do druku inkjetowego. Omega 36 HD („High Definition”) wykorzystuje technologię drop-on-demand array jet, a w połączeniu z tuszami Atlantic Zeiser zapewnia wyraźne i ostre odwzorowanie bardzo małych rozmiarów czcionek, zagranicznych logotypów czy kodów kreskowych. Co równie istotne, maszyna ta łatwo integruje się z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku.
Omega 36/36i jest wszechstronnym cyfrowym urządzeniem inkjetowym opartym na technologii drop-on-demand array jet. Może drukować na różnych typach podłoży, a stosowanie pełnej gamy kolorów (również spotowych) umożliwia jej także sprostanie zróżnicowanym wymaganiom korporacyjnym. Wydruki z Omegi osiągają jakość wydruków fleksograficznych, dzięki czemu drukarnie – choćby częściowo – mogą zastępować inne analogowe technologie, jak flekso czy sitodruk.
Omega 210 uzupełnia rodzinę maszyn z tej serii, a jej jednogłowicowa konstrukcja umożliwia nieprzerwany druk w szerokości 210 mm. Jak zapewnia producent, połączenie wysoce kontrastowych tuszy oraz sprawdzonych inkjetowych głowic Omega pozwala z kolei na doskonały i ostry wydruk bez widocznych miejsc łączenia.
Rozwiązanie Smartcure – ostatnia innowacja w serii Smartcure – na Emballage zostało zaprezentowane jako najnowszy postęp w zakresie technologii drugiej generacji LED UV. Uczestników targów przyciągnęły przede wszystkim jego ekologiczne rozwiązania – znacznie mniejsze zużycie energii w porównaniu z innymi systemami bazującymi na lampach, 10 razy dłuższy czas gotowości do pracy, brak generowania ozonu oraz mniejsze wymagania dotyczące chłodzenia. Oszczędny Smartcure posiada także szybką funkcję on/off, która eliminuje zużycie energii podczas przestoju maszyny.
Entuzjastyczne przyjęcie
Kwestie druku i personalizacji opakowań w alfabecie Braille’a oraz wyzwania technologiczne z tym związane stanowią ważne zagadnienia w przemyśle poligraficznym. Odpowiedzią firmy Atlantic Zeiser jest w tym zakresie maszyna Braillejet – innowacyjne i dokładne rozwiązanie przeznaczone do personalizacji i kodowania w przemyśle opakowaniowym i farmaceutycznym, które zaprezentowane zostało podczas Emballage. Zastosowana w nim rewolucyjna technologia micro valve umożliwia wykorzystywanie w druku lepkich tuszy UV, dzięki czemu są one natychmiast utrwalane. Dodatkowo jedna głowica drukuje jednocześnie dwie linie Braille’a, a szerokość wydruku może być zwiększona poprzez niewidoczne miejsca łączenia dodatkowych głowic. Zwiedzający nasze stoisko mieli okazję zobaczenia maszyny Braillejet w czasie pracy oraz jej sposobu łączenia oszczędności i elastyczności druku cyfrowego z możliwością łatwego wydruku zmiennych danych. Według nich nasze nowe rozwiązanie oferuje wiele korzyści, zarówno technologicznych, jak i pod względem redukcji kosztów – dodaje Bernhard Thomma.
Na podstawie informacji firmy Atlantic Zeiser opracowała DA