RafCycle – usługi recyklingu odpadów etykietowych 
13 gru 2021 13:06

Raben Logistics Polska to jedna z największych firm logistycznych w Polsce. To przyjazna środowisku firma dostarczająca wysokiej jakości usługi logistyczne dzięki doskonałej flocie pojazdów, nowoczesnym magazynom i świetnej sieci. UPM Raflatac korzysta z rozwiązań logistycznych firmy Raben, a Raben korzysta z rozwiązań etykietowych firmy UPM Raflatac. Teraz ta współpraca wchodzi na kolejny poziom – firma Raben zaczyna korzystać z usługi recyklingu odpadów etykietowych RafCycle firmy UPM Raflatac oraz przyjaznych środowisku materiałów etykietowych UPM Raflatac RAFNXT+ w ramach usług pakowania łączonego i innych rodzajów działalności związanej z etykietowaniem.

Raben Logistics Polska zajmuje się nie tylko transportem towarów, ale również oferuje klientom powiązane usługi dodane. Łączone usługi pakowania i etykietowania ostatnimi laty przeżywają intensywny wzrost popularności. Marek Styszyński, dyrektor ds. logistyki kontraktowej z firmy Raben Logistics Polska, jest odpowiedzialny za największe centrum pakowania w Raben Group. Znajduje się ono w miejscowości Gądki obok Poznania. W zakładzie tym odbywa się etykietowanie, pakowanie i kompletowanie zamówień dla ponad 30 klientów z różnych branż.

Rosnąca popularność usług etykietowych zainspirowała nas do wdrożenia łączonego projektu RafCycle z firmą UPM Raflatac. 

Jako grupa już od kilku lat wdrażaliśmy przyjazne środowisku rozwiązania oparte na zrównoważonej infrastrukturze i technologii. Nasz rozwój zachęcił nas do poszukania podobnego rozwiązania w ramach łączonych usług pakowania – opowiada Marek Styszyński.

Redukcja, recykling i odnowa

UPM Raflatac oferuje firmie Raben kompleksowe rozwiązanie działające w ramach obiegu zamkniętego, które obejmuje ograniczenie odpadów etykietowych, koordynację procesu recyklingu dla podkładów etykietowych oraz wykorzystywanie zgromadzonego materiału do tworzenia nowych materiałów etykietowych. Następnie firma Raben wykorzystuje produkty etykietowe RAFNXT+, które zostały wyprodukowane przy użyciu odpadów etykietowych zebranych w ramach usługi RafCycle. W ramach usługi RafCycle i gamy produktów RAFNXT+ z materiałów pochodzących z recyklingu tworzone jest rozwiązanie obiegu zamkniętego, a z odpadów po podkładach etykietowych produkowane są nowe podkłady. Jakość materiału pozostaje taka sama.

Materiały etykietowe RAFNXT+ wraz z usługą RafCycle i podkładami etykietowymi pochodzącymi z recyklingu stanowią rozwiązanie oparte na zasadzie redukcji, recyklingu i rewitalizacji w ramach jednego, spójnego obiegu zamkniętego. Dzięki temu to prawdziwie cyrkulacyjne rozwiązanie. To holistyczne podejście w połączeniu z wydajną, codzienną pracą spełnia wymagania firmy Raben i jej klientów – mówi Izabela Antczak, kierownik ds. rozwiązań opakowaniowych w firmie UPM Raflatac.

Jedną z głównych korzyści płynących z wyboru UPM Raflatac jako partnera ds. rozwiązań etykietowych jest dostęp do dużej ilości solidnych danych i możliwości zrównoważonego rozwoju.

Korzystanie z materiałów etykietowych RAFNXT+ zamiast standardowych produktów pomaga zmniejszyć ślad węglowy firmy. Dostarczamy naszym klientom dane naukowe dotyczące obniżenia emisji CO2 i zwiększenia wydajności lasów w pochłanianiu węgla – wyjaśnia Izabela Antczak.

Wspólne wartości ułatwiają i przyspieszają współpracę

Współpraca firm Raben Logistics i UPM Raflatac odbywa się płynnie, ponieważ obie firmy wyznają te same kluczowe wartości. Najwyższy poziom niezawodności wobec klientów jest podstawą dla obu firm. Nasze wartości stanowią fundament naszej współpracy i zapewniają najwyższy poziom obsługi klienta – opisuje Izabela Antczak.

Wyróżnia nas chęć rozwijania się. Dotyczy to każdego aspektu naszej działalności i stanowi jeden z kluczowych powodów, dla których chcemy rozwijać współpracę z firmą UPM Raflatac. Chcemy działać w bardziej przyjazny środowisku sposób. Nasze wspólne spojrzenie na świat umożliwia tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla logistyki, co stanowi fundament do dalszych ulepszeń naszej strategii zrównoważonego rozwoju – podkreśla Marek Styszyński.

Opracowano na podstawie materiałów firmy UPM