Zieleń w herbie
6 gru 2016 14:51
Jednym z elementów strategii sprzedażowej firm, którym zależy na podniesieniu świadomości ekologicznej ich klientów, staje się promowanie produktów i rozwiązań ekologicznych.
Do takich firm należy dystrybutor papieru Europapier-Impap. Coraz większa ilość jego dostawców posiada certyfikaty FSC/PEFC oraz podejmuje szeroko zakrojone działania mające na celu ochronę środowiska. Przykładem może być tutaj decyzja fabryki w Grycksbo (producent bezdrzewnego papieru powlekanego G-Print znajdującego się w ofercie EPIP) o zastąpieniu znacznej części dostaw samochodowych transportem kolejowym, co poważnie wpłynęło na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.
Tworząc ofertę produktową firma również stawia na papiery i tektury przyjazne środowisku naturalnemu. W ten ekologiczny nurt w poligrafii wpisuje się papier offsetowy Lettura Print produkowany w 100 proc. z makulatury, znajdujący zastosowanie przede wszystkim w druku książek, instrukcji do sprzętu elektronicznego, folderów, katalogów, materiałów reklamowych i kopert.
Europapier-Impap należy również do największych w Polsce dystrybutorów tektury falistej w arkuszach i wyrobach gotowych. Powszechnie wiadomo, że produkt ten nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale również walory ekologiczne jest jednym z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych na świecie. Koncern Mondi (100 proc. właściciel Europapier-Impap) posiada w Polsce aż 5 fabryk produkujących tekturę falistą, a uruchomiona we wrześniu br. w Świeciu maszyna papiernicza do produkcji papierów na warstwy tektury falistej należy do najnowocześniejszych w Europie.
Sprawy ekologii nie są przez Europapier-Impap traktowane jako przejściowa moda czy zalecenie centrali. Potwierdzeniem tego kierunku w działaniach firmy oraz przyjęcia na siebie wysokiego poziomu odpowiedzialności za środowisko jest uzyskanie przez nią w 2008 roku najważniejszych certyfikatów środowiskowych: FSC oraz PEFC.