Firma Chesapeake Pharmaceutical and Healthcare Packaging wciąż inwestuje w zaawansowane systemy weryfikacji obrazu, które pozwolą oferować jej standardy jakości na światowym poziomie. Systemy będą wspierać maszyny drukujące oraz inne urządzenia pomocnicze ostatnio zakupione przez tę firmę.
Zainwestowaliśmy w kilka zaawansowanych systemów weryfikacji obrazu przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. Starannie wybraliśmy najlepsze na rynku w zależności od rodzaju produktu oraz szczególnych potrzeb każdej produkcji. Inwestycja ta podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie produktów z najwyższej półki. Wszystkie systemy ściśle monitorują jakość produkcji i stanowią dodatkową gwarancję dla naszych klientów – mówi Simon Tokelove, head of asset management w firmie Chesapeake.
Z korzyści wynikających z programu inwestycyjnego czerpie cały koncern z oddziałami rozsianymi po całym świecie. W Chesapeake Belfast system offline EyeC został zainstalowany w 2010 roku, co nastąpiło po udanej instalacji tego rozwiązania w Chesapeake Gent. Rozwiązanie to jest również testowane w innej lokalizacji i sądzi się, że doprowadzi to do dalszych inwestycji. Co więcej, w Irlandii w czujniki wykrywania pustych lub brakujących ulotek są wyposażone wszystkie falcerki znajdujące się w Chesapeake Westport. Wszystkie falcerki pracujące w Chesapeake Greenford mają oprócz tego czytniki tzw. pharmacode’ów, czyli standardowych kodów kreskowych, używanych w przemyśle farmaceutycznym do kontroli systemu pakowania lub czytniki wybrakowanych kodów.
W Chesapeake Leicester online’owy system kontroli obrazu został dostosowany do niedawno zainstalowanej maszyny arkuszowej S40 Komori. Ten oparty na aparacie fotograficznym system oferuje 100 proc. kontrolę, nawet w przypadku, gdy maszyna drukuje z maksymalną prędkością. System monitoruje zarówno kolory, jak i treści, zapewniając, że kartoniki farmaceutyczne wytwarzane w tej fabryce są zgodne z najbardziej rygorystycznymi normami. Podobnie, w celu wsparcia produkcji opakowań, fabryka Chesapeake Neu-Isenburg w Niemczech miała do końca 2010 roku zostać wyposażona w system Vision Expert.
Również W Stanach Zjednoczonych Chesapeake Lexington wdrożyła wizyjny system kontroli, mający na celu zapewnienie automatycznej kontroli produkcji etykiet. System PrintVision/Helios firmy AVT został zainstalowany w przewijarce. Jak twierdzi Chesapeak, jest to najnowsza technologia, umożliwiająca wykrywanie różnych nieprawidłowości, m.in. braków w druku czy związanych z pasowaniem kolorów. System jest łatwy w obsłudze i ma mechanizm raportowania, dzięki któremu każdy błąd jest wychwytywany.
Również w innych regionach USA –w Raleigh i Long Island – skorzystano z ostatnich inwestycji. Wszystkie złamywaki ulotek są w pełni wyposażone w czytniki kodów kreskowych oraz jednostki służące do wykrywania wad w druku.
Znajdujący się w pobliżu Szanghaju oddział Chesapeake Kunshan także wyposażył w system kontroli in-line swoją nową, 8-kolorową i wąskowstęgową maszynę Mark Andy przeznaczoną do produkcji etykiet. Jest to pierwsza i najbardziej zaawansowana prasa tego typu w Chinach. W poszukiwaniu niedoskonałości ponownie system PrintVision/Helios kontroluje i skanuje wszystkie etykiety, oferując przy tym gwarancję jakości. Podobny system z podwójnymi głowicami, który może kontrolować ulotki informacyjne dla pacjenta z obu stron został dodany do maszyny służącej do produkcji ulotek. Jak twierdzi firma Chesapeake, rozwiązania te mają zdolność do wykrywania wszelkich wad – m.in. braku etykiety lub ulotki, zadruku, problemy z pasowaniem kolorów, plamy itp.
Reakcje naszych klientów są zdecydowanie wspierające. Oni wiedzą, że jakość nie podlega negocjacjom i my też się z tym zgadzamy. Dlatego nadal będziemy inwestować w najnowsze systemy inspekcji, ponieważ chcemy konsekwentnie spełniać, a nawet przewyższyć ich oczekiwania – komentuje Bobby O’Connor, divisional sales & key account director w Pharmaceutical and Healthcare.
Na podstawie informacji firmy Chesapeake opracowała DA